Fundacja im. ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro” we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytutem Pamięci Narodowej i Burmistrzem Suchowoli mają zaszczyt zaprosić na obchody 70. rocznicy urodzin bł. Jerzego Popiełuszko, które odbędą się 9-10 września 2017 roku w Suchowoli i Okopach na Rodzinnej Ziemi.Grupy zorganizowane (powyżej 10 osób) prosimy o zgłoszenia poprzez poniższy formularz. Osoby indywidualne oraz grupy do 10 osób nie muszą zgłaszać swojego udziału. Dla wszystkich wstęp wolny.


Gdyby żył, 14 września 2017 r., ks. Jerzy obchodziłby swoje 70 urodziny. Błogosławiony Jerzy Popiełuszko – męczennik za wiarę, kapelan "Solidarności", nasz brat, wujek, szwagier. Przyjaciel każdego człowieka. Zapraszamy Państwa do wspólnego spotkania, w miejscu, w którym ks. Jerzy urodził się i dorastał. Przejdźmy się wspólnie drogą, którą pokonywał codziennie do szkoły, zatrzymajmy się przy krzyżu, przy którym się modlił. Usiądźmy na ganku Jego domu, zobaczmy go oczami Jego najbliższych. Bądźmy dla Niego w to święto, tak jak On był dla nas wszystkich i każdego z osobna przez całe swoje życie… i będzie już na zawsze.
Jedną z tych osób, które były blisko ks. Jerzego i będą z nami w dniu obchodów 70. rocznicy Jego urodzin, jest Halina Łabonarska.
Cudowna aktorka wystąpi wraz z Marcinem Styczniem podczas wyjątkowego słowno-muzycznego koncertu, który odbędzie się w niedzielę 10.09.2017 r. w Okopach, przed rodzinnym domem ks. Jerzego. W repertuarze m.in. wiersze przyjaciółki ks. Jerzego, poetki Teresy Boguszewskiej. Mamy nadzieję, że dla Państwa będzie to wyjątkowy, pełny wzruszeń, czas na chwilę zadumy, a dla ks. Jerzego - piękny prezent. Prezent, który również pokazuje, że pamięć o ks. Jerzym nie zginie. Tych dwoje wyjątkowych ludzi na scenie - Ona - znająca ks. Jerzego osobiście, On - jedynie z opowieści. Razem, ocalając od zapomnienia.... Poniżej,zapraszamy do wysłuchania fragmentu twórczości Marcina Stycznia.

https://www.youtube.com/watch?v=2CTzVRY5Fcs