Konkurs „Piosenką zło zwyciężaj”

Księga wdzięczności
kwiecień 29, 2024
Spotkanie z rodziną bł. ks. Jerzego Popiełuszki w urzędzie marszałkowskim województwa podlaskiego
czerwiec 19, 2024

„Piosenką zło zwyciężaj” – VI edycja konkursu piosenki im. błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki – nabór zgłoszeń do 20 czerwca 2024 roku.

Rusza nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu piosenki im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Organizatorem konkursu są: Fundacja im. ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro”, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Suchowoli, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

W konkursie mogą wziąć udział: soliści oraz zespoły wokalno-instrumentalne.

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie :

I – uczniowie klas 0 – III szkoły podstawowej

II – uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej

III – uczniowie szkół ponadpodstawowych

IV – od 19 lat bez limitu wieku

Warunkiem zakwalifikowania do przesłuchań jest przygotowanie dwóch utworów, które mogą być skomponowane samodzielnie (słowa lub/i muzyka) lub należeć do innych wykonawców. Ich tematyka musi być tożsama z ideami, które wyznawał patron konkursu ks. Jerzy Popiełuszko (np. prawda, wolność, sprawiedliwość, solidarność). Utwory mogą być również związane z okresem powstawania i działania ruchu „Solidarność” w którym jako kapłan działał ks. Jerzy Popiełuszko. Mogą to być również utwory na temat samej postaci ks. Jerzego Popiełuszki.

Na zgłoszenia czekamy do 20 czerwca 2024 roku – wypełnioną kartę zgłoszeniową oraz nagranie z dwiema piosenkami w formie audio-video (przesyłając materiał pocztą tradycyjną, osobiście lub poprzez indywidualny link przesłany na adres przez koordynatora konkursu) należy przesłać na adres e-mail koordynatora: bartlomiej.gawrylczyk@ipn.gov.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Oddział IPN-KŚZpNP w Białymstoku, ul. Warsztatowa 1A, 15-637 Białystok.

Po zakończeniu przeglądu nadesłanych do 20 czerwca nagrań konkursowych, Komisja Konkursowa wyłoni osoby i zespoły zakwalifikowane do przesłuchań półfinałowych i dokona ogłoszenia ich poprzez zamieszczenie listy półfinalistów na stronie internetowej IPN do dnia 28 czerwca 2024 r.

Półfinały oraz finałowa Gala odbędą się w Suchowoli w weekend pierwszego tygodnia września 2024 r. O konkretnym terminie organizator poinformuje z odpowiednim wyprzedzeniem przed wydarzeniem na swojej stronie Internetowej.

Więcej informacji na stronie: https://bialystok.ipn.gov.pl/pl1/aktualnosci/201959,quotPiosenka-zlo-zwyciezajquot-VI-edycja-konkursu-piosenki-im-blogoslawionego-ks.html?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3Y3iXWK_VbP8aG5dA9eyB9WgcCcejngpl5tavBue1mC4X662na9jILkAY_aem_AfoE0-7QVQFC5uHLcldWPA_mMXXb3CvPOJ8reB6BPbd8YdkqqON877h1qLmb1L7It9p7aj4owyfgb79SoSjuejY9